fbpx
DOLAR31,0063% 0.3
EURO33,5946% 0.41
STERLIN39,2212% 0.43
FRANG35,2743% 0.54
ALTIN2.019,22% 0,36
BITCOIN1.604.780-1.683

AKBELEN ORMANI’NDA AĞAÇ KESİM İŞLEMLERİ TAMAMLANDI

Yayınlanma Tarihi : Google News
AKBELEN ORMANI’NDA AĞAÇ KESİM İŞLEMLERİ TAMAMLANDI

Muğla Valiliği’nce yapılan basın açıklamasına göre, Akbelen Ormanı’nda maden için ağaç kesimi çalışmaları tamamlandı.

Muğla Valiliğinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İlimiz Milas ilçesinde bulunan; Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü’nden alınmış ruhsat, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’ndan ÇED belgesi, mevzuat gereği alınması gereken diğer kurum görüşleri doğrultusunda; Yeniköy-Kemerköy Termik santralleri için şirketin uhdesinde bulunan sahaya elektrik üretiminde kullanılmak üzere ilave kömür madeni işletme izni verilmiştir.

Bu kapsamda yapılması gereken işlemler için 24 Temmuz 2023’te Orman Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan çalışmalar bugün itibariyle sona ermiştir. Bu işlemden sonra, maden çıkacak sahalar tıpkı diğer maden sahalarında olduğu gibi izin sahibi tarafından rehabilitasyon projesine uygun olarak rehabilite edilecek ve mevcut alanda benzer özelliklerde 130 bin fidan dikimi gerçekleştirecektir.

Bu süreç boyunca, çeşitli provokasyonlar sonucu, tarihi şan ve şerefle dolu jandarmamız ve polisimize yapılan tahrik edici, çirkin ve maksatlı saldırılara karşı gerekli adli ve idari çalışmalar başlatılmıştır. Oradaki süreç sona ermesine rağmen bölgede görevini ifa eden kamu çalışanlarına müdahalede bulunmaya davet edenlere, provokasyon ortamı oluşturamaya yönelik söylem oluşturanlara karşı vatandaşlarımızı uyarıyoruz.”

HENÜZ CEBE GİRMEYEN ASGARİ ÜCRET, AÇLIK SINIRININ ALTINDA KALDI