DOLAR27,1669% 0.16
EURO28,9979% 0.31
STERLIN33,3783% 0.08
FRANG30,0386% 0.23
ALTIN1.684,01% 0,56
BITCOIN727.0990.532

ÜMİT ÖZDAĞ: “KARARIMIZ NETLEŞMEDİ”

Yayınlanma Tarihi :
ÜMİT ÖZDAĞ: “KARARIMIZ NETLEŞMEDİ”

Sinan Oğan’ın ikinci turda Erdoğan’ı destekleyeceğini açıklamasının ardından Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın kararı merak konusu oldu. Özdağ, canlı yayında yaptığı açıklamada “Kılıçdaroğlu ile bu akşam bir daha görüşeceğiz. Süreç devam ediyor, kararımız netleşmedi” dedi.

Sinan Oğan ikinci turda Erdoğan’ı destekleyeceğini açıklamıştı ve ATA İttifakı’nın kurucu bileşenlerinden Zafer Partisi’nin Genel Başkanı Ümit Özdağ, dün “Sayın Sinan Oğan’ın açıklaması sadece kendi politik tercihidir. Bu açıklama Zafer Partisi’ni temsil etmemekte ve bağlamamaktadır” ifadelerinde bulunmuştu.

Ümit Özdağ ile Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, dün saat 18.30’da bir araya geldi. Özdağ’ın Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceği iddia edildi.

Bugün basın açıklaması yapan Ümit Özdağ, şunları söyledi:

“Yürüyen bir süreç var. Oldukça ciddi bir mesafe kaydetmekle birlikte henüz sonuçlanmadığı için bu akşam Sayın Kılıçdaroğlu ile Hatay dönüşü bir toplantı daha yapacağız. İmzaya bağlanması için yüz yüze bazı görüşmeler yapılması gerekiyor. Bu görüşmeleri bu akşam gerçekleştireceğiz inşallah. Türk devletinin hukuku içerisinde terörle ilintili yerel yöneticilerin yerine devlet yöneticilerini kayyum olarak ataması imkanının her zaman olması gerektiğini düşünüyoruz.”

İKİ BAŞKAN YARIN SAAT 11.00’DA AÇIKLAMA YAPACAK

“Zafer Partisi’nin olduğu yerde terörle mücadele ve Türkiye’nin güvenliği güven altındadır, bundan emin olabilirsiniz. Biz terörle ilintili hiçbir siyasi yapılanmanın teröre ‘terör’ diyemeyen hiçbir siyasi yapılanmanın hukuken meşru olsa da siyaseten meşru olmadığını düşünüyoruz. Onun için de terörle mücadeleye sıfır tolerans ilkesiyle devam edilmesi bizim vazgeçilmezimiz. Şu ana kadar olumlu gelişen süreci bu aşamada da olumlu gerçekleştireceğimizi umuyoruz. Bunu başarabilirsek eğer yarın saat 11.00’da Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile burada bir açıklama yapmayı planlıyoruz.”

“SİNAN BEY’LE FARKLI DÜŞÜNÜYORUZ”

“Sinan Bey’in kendi takdiridir. Zafer Parti’sini bağlamamaktır. Sinan Bey’le farklı düşünüyoruz. Üzerinde durmuyoruz, hayat devem ediyor. Cehennemin kapılarını kapatmak için yola çıktık hâlâ da bunun için çalışıyoruz. Biz sadece Zafer Partisi’ne oy veren yurttaşlarımıza değil, sadece partimizin ve Ata İttifakı’nın göstermiş olduğu adaya, Sinan Bey’e oy veren değerli seçmene değil, bütün adaylara oy veren seçmenlere çağrıda bulunuyoruz. Türkiye ‘göçmenistan’ olmasın diyorsanız, babanızdan aldığınız güvenli Türkiye’yi torunlarınıza emanet etmek istiyorsanız, sandığa davet ediyoruz. Oy verin, Türkiye, Türkiye olarak kalsın.”

ÖZDAĞ, KILIÇDAROĞLU’NDAN YANIT BEKLEYECEK

 

YORUM YAP