fbpx
DOLAR31,0708% 0.17
EURO33,6790% -0.05
STERLIN39,4560% 0.03
FRANG35,2677% 0.06
ALTIN2.032,57% 0,77
BITCOIN1.625.8651.497

KAÇAN BALIK BÜYÜK OLUR

Yayınlanma Tarihi : Google News
KAÇAN BALIK BÜYÜK OLUR

Arda Güler
Günümüz Türk futbolunun en yetenekli, beklentisi en yüksek futbol yıldızımız..
Bu transfer döneminin ülkemiz hatta dünya futbolu için en popüler oyuncularından oldu. Nasıl olmasın ki?
Futbolun iki dünya devi Barcelona ve Real Madrid kulüpleri, 18 yaşındaki Fenerbahçeli yıldızımızı alabilmek için kıyasıya mücadele ettiler. Malumunuz, kazanan Real Madrid oldu.

Arda’nın 9 yaşında Gençlerbirliği altyapısında başlayan futbol hayatı 14 yaşına geldiğinde Fenerbahçe’nin radarına girecek seviyeye ulaşmış ve Türkiye’nin en büyük kulüplerinden Fenerbahçe onu kadrosuna katmıştı. Bu formayla kendi yaş gruplarında ama oynadığı yaşından çok büyük futbolla 16 yaşında A takıma alınmıştı bile.. Kısa sürede Allah vergisi futbol zekası, attığı ve attırdı goller, yüksek teknik kapasitesi ve efendiliği ile Fenerbahçe taraftarının sevgilisi olmuş ve taraflı tarafsız herkes tarafından izlemekten zevk alınan bir futbolcu olmaya başlamıştı.

Türk futbolunda çok az oyuncu gittiği deplasmanda rakip takım taraftarları tarafından sevgi ile karşılanır. Arda daha 18’ine girmeden bu başarıya sahip oldu. Hele Türk Millli takımı forması altında muhteşem plasesiyle attığı ilk gol tüm futbolseverleri mest etti.

Zaten kalitesiyle Avrupa kulüplerinin takibinde olan Arda, transfer dönemi başladığında gördük ki sadece Ajax, B.Dortmund gibi ortalama üstü takımlar değil dünyanın en büyük iki kulübü de ciddi ilgilenmeye başlamış.

Tabi ki Fenerbahçe yönetimi ve taraftarları da önümüzdeki yıl şampiyonluk mücadelesinde çok şeyler beklediği bu çok değerli futbolcusunu kaybetmek istemedi.

Futbolcusunun 20 milyon Euro olan serbest kalma bedelini daha yükseğe çıkararak takımda tutmak için ısrarla yeni sözleşme önerdiler.
Taraftar grupları da Arda’nın  en azından bir süre daha gitmemesi için sosyal medya üzerinden kulüpleriyle aynı doğrultuda çok baskı oluşturdular.

Ama tabiri caizse ok yaydan çıkmıştı.

Arda’nın ailesi ve menejerleri Barcelona ve Real Madrid yetkilileri ile çok yoğun ve detaylı görüşmeler yaptılar.
Barcelona, Arda’yı satın alıp 1 yıl Fenerbahçede kiralık bırakmayı teklif etmişti. Gideceği neredeyse kesinleşen oyuncularını hem iyi bir paraya satıp hem de bir sezon daha oynatabilecek olması yönetim ve taraftarları bir nebze teselli edecek gibi görünüyordu.
Ancak anlaşılan Arda ve ailesi bu transfer döneminde oynayabileceği bir takıma mutlaka gitmek istiyordu.Şu anda Türkiye’de kalmak düşüncesi kariyer planlarında yoktu.

Ve nihayet dünya devi Real Madrid’in Arda’ya bonuslar hariç 8 milyon, Fenerbahçe’ye de bonuslarla birlikte yaklaşık 30 milyon Euro teklifi ile transfer gerçekleşti. Fenerbahçe cephesi tarihinin en büyük transfer gelirini elde etmesine rağmen daha büyük bir gelirden olduğunun farkında.

Taraftar kulübünün formasıyla bu büyük oyuncuyu en azından şimdilik izleyemeyecek olduğundan biraz buruk.
Artık biz Türk futbolseverlerine düşen Arda’yı çıktığı bu yolculukta her zaman desteklemek, gelişimine katkıda bulunmak, geliştikçe ve Türk milli takımına katkı sağladıkça onunla gurur duymak.

Daha önemlisi 85 milyon nüfuslu ülkemizde doğru spor örgütlenmeleri ve uygulamalarıyla her branştan yeni Arda’lar bulabileceğimizin farkına vararak devletin ve spor kulüplerinin bir an önce çalışmalara başlamasıdır.

Bir çift sözümüz de gittiği için sitem edenlere… Yaşı kaç olursa olsun, bir futbolcu Barcelona ve Real Madrid gibi dünyanın en büyük iki kulübünden de teklif alıyorsa transfer olmak için daha

Mars’tan mı teklif beklemesi gerekir? Bu seviyeden daha yukarısı yok.

Henüz tadına doyamadığımız Arda resitalini dünya vitrininde izleyecek olmak bizlere daha fazla keyif ve gurur vadediyor..

YAZAR: Eyüp DEMİREZEN

” Demokrasili Demokrasizlik “