fbpx
DOLAR31,1215% 0.19
EURO33,6749% 0.08
STERLIN39,4445% 0.08
FRANG35,3533% 0.22
ALTIN2.035,99% 0,17
BITCOIN1.632.9430.355

YEREL SEÇİM ANALİZİ

Yayınlanma Tarihi : Google News
YEREL SEÇİM ANALİZİ

Susurluk’ta dengeler karıştı.

Cumhur ittifakı MHP’de karar kıldı. Adayı kim olacak?

Adaylık başvurusunda bulunan isimlerden mi seçilecek; yoksa kamuoyunda hiç tartışılmamış bir isim tepeden mi iniverecek, belli değil.

Ayrıca İsmail GÜNEŞ faktörü var. Eski belediye başkanı İsmail GÜNEŞ, ilçeye doğal gazı getirerek evlerin değerini bir anda arttırdı. Ve GÜNEŞ’in eli, Ak Parti’nin aday çıkartmaması ile biraz daha rahatlamış durumda. En azından ben Ak Parti’ye ihanet etmiyorum, savunması haklılık kazanacak.

Yine Ak Parti’nin ağır toplarından Fahrettin ŞENER’in Cumhur ittifakından aday gösterilmediği taktirde bağımsız aday olurum çıkışı, Cumhur ittifakı kanadında ortalığı iyice karıştıracak. Çünkü ŞENER sahneye projeleri ile çıktı. Özelikle kırsal kesimde potansiyeli olan bir kişi.

Tüm bu üst üste gelmişliklere bir de ekonomik krizin seçmende yarattığı sıkıntılar eklenince, Cumhur ittifakının işi yine zor görünüyor.

İyi Parti Nurettin GÜNEY ile devam kararı aldı. Başkan GÜNEY, beş yılın meyvelerini toplayacak. Cumhur ittifakının MHP’ye bırakılması Başkan GÜNEY için olumlu bir gelişme mi? tartışmaya açık.

Lakin tüm bu gelişmeler CHP kanadı için tam bir nimet.

Makine mühendisi Hakan SEMİZEL’in uzun yıllar Şeker Fabrikasında görev yapması kendisine önemli artı sağlıyor.

Hakan SEMİZEL, çalıştığı dönemde farika çalışanlarına kendisini sevdirmiş. Hemen hemen her kırsal mahallede Şeker Fabrikasında çalışmış ve halen çalışan onlarca isim var.

Bunun yanında hayvancılıkla uğraşan kırsal yaşayanları ile kurduğu ilişki muhteşemlik derecesinde.

Eşi Şenay SEMİZEL’in eczanesinin en işlek cadde üzerinde olması ve CHP aday adayı SEMİZEL’in de gerek eczaneye gelenler ile gerekse yoldan geçenler ile dostluklar kurması sanki SEMİZEL ile birlikte CHP’nin şansını arttırıyor.

Tabi bunlar bizim gözlemlerimiz. CHP anket yaptırıyor. Anketten kimin çıkacağı aday belirlenmesinde en önemli kriter olacak.

Ümit Bekir BARUT iki dönemdir CHP ilçe başkanı. Çevresinde sevilen sayılan bir isim.

Aydın ŞEREN içten samimi bir isim. Kepekler köyü muhtarı ve köyde oturuyor. O da çevresinde sevilen bir isim.

Son cümle olarak da şunu vurgulamakta yarar var:

“Hakan SEMİZEL Susurluk’un sorunlarını bilen ve çözüm sunma becerisi olan bir ekiple çıktığında diğer aday adaylarından daha şansı görünüyor.”

YAZAR: Levent GÜNDOĞAN

 

“Kadir Meşe Müebbet Hapis Cezası Aldı” 

” Elektrik Sobasından Çıkan Yangında Hayatını Kaybetti” 

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.