fbpx
DOLAR28,9208% 0.08
EURO31,4850% -0.1
STERLIN36,7790% 0.63
FRANG33,2729% 0.81
ALTIN1.924,11% 1,83
BITCOIN1.145.4391.935

BANDIRMA SKATE PARK’INA KAVUŞUYOR

Yayınlanma Tarihi :
BANDIRMA SKATE PARK’INA KAVUŞUYOR

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Bandırma’da sahil bandında bulunan Amfi Tiyatro Alanı’nı  yeni baştan tasarlayarak donanımlı bir Skate Park haline getiriyor.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, gençlerin ilgi alanlarına yönelik birçok çalışmaya imza atmaya devam ediyor. Balıkesir İl Merkezi’nden sonra Bandırma’ya da Skate Park projesi için start verildi. Bandırma’da sahil bandında bulunan Amfi Tiyatro Alanı’na yapılacak olan Skate Park gençlerin ve vatandaşların ilgi odağı oldu. Sabah saatlerinde iş makineleriyle alana gelen belediye ekipleri Amfi Tiyatro Alanı’nda çalışmalara başladı.

BANDIRMA SKATE PARK'INA KAVUŞUYOR

Skate Park kaykay, paten ve bisiklet gibi extreme sporların yapıldığı modern bir park alanı olmasından dolayı Bandırma‘da ki extreme spor tutkunları için eğlence merkezi haline gelmesi planlanıyor. Sporcular bu alanlarda  yeteneklerini sergileyip eğlenirken aynı zamanda tekniklerini geliştirmek amacıyla tercih ediyor. Sokak kültüründe büyük bir yere sahip olan bu parklar, düzenlenen etkinliklerde hem yarışmalar hem de grafiti performanslarıyla büyük beğeni topluyor.

BANDIRMA SKATE PARK'INA KAVUŞUYOR

Balıkesir Atatürk Parkı

Bandırma tarihinde ilk defa

Bandırma’da ki extreme spor severler şehirde ilk defa böyle modern bir parka sahip olacak. Yapım aşaması devam eden Skate Park birçok şehrin kült simgesi haline geliyor ve beğeniyle kulanılan bir alan olarak biliniyor. Türkiye’deki ilk kaykay parkı İstanbul’da yer alan Fenerbahçe Spor Kulübü bünyesinde 1990’lı yılların başında inşa edildi. Ülkemizde resmi olarak ilk Skate Park ise  İstanbul’da yer alan Maltepe Parkı içerisinde 2005 yılında inşa edildi. Bu Skate Park, Türkiye’deki extreme sporcuları için önemli bir dönüm noktası oldu ve extreme spor kültürünün yaygınlaşmasına katkı sağladı.

PARAN VARSA OKUL YAP YURT YAP YENİSİNE GEREK YOK

YORUM YAP