fbpx
DOLAR20,1551% 0.14
EURO21,6466% 0.07
STERLIN25,0901% 0.04
FRANG22,3152% 0.17
ALTIN1.256,35% -0,03
BITCOIN27.681,840.42

ERDOĞAN: “SENİN DERDİN BAŞKA, ŞÖHRET OLMAK İSTİYORSUN”

Yayınlanma Tarihi :
ERDOĞAN: “SENİN DERDİN BAŞKA, ŞÖHRET OLMAK İSTİYORSUN”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşen Güçlü Sanayi Güçlü Türkiye Buluşması’nda Kemal Kılıçdaroğlu’na sert dille eleştirilerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun “terör örgütleri ile görüşüyorlar” iddialarını sert bir dille eleştirerek, “Sayın Kılıçdaroğlu bunu ispatlayamazsan namertsin” dedi.

“Parlamentoda şansları yok”

Konuşmasında ikinci tur seçimlerine değinen Erdoğan, “14 Mayıs seçimlerinin meclis aşaması tamamlandı. 14 Mayıs’ta milletimizin teveccühünü kazandık. Fakat kıl payı da olsa yetmedi. Pazar günü ikinci turunu yapıyoruz. Pazar günü inşallah milletimiz 14 Mayıs’ın adeta tamamlayıcısı konumunda olan bu tarihi inşallah farklı bir oranla bu kardeşinize tevdi edecektir diye inanıyorum.

Her şeyden önce milletimiz parlamentoda tercihin 323 milletvekili ile Cumhur İttifakı’ndan yana yaptı. Bu ne demektir. Yani Millet İttifakı olarak sizin parlamentoda yasama olarak herhangi bir şansınız yok. Artık milletimiz bu şansı, bu iradeyi Cumhur İttifakı’na verdi. Cumhurbaşkanlığında da şahsıma yüzde 49.5 oy oranı ile teveccüh gösterdi. Sistem gereği seçimin sonuçlanması ikinci tura kaldı. Milletimiz meclis çoğunluğunu Cumhur İttifakı’na vererek ülkenin yönetiminde bize olan güvenini tekrar teyit etmiştir.

Aynı zamanda bu kararı ile milletimiz muhalefete ve tüm dünyaya çok net mesajlar göndermiştir. Ülkemizi tekrar koalisyon günlerine döndürme önerilerine, eski Türkiye önerilerine hayır diyerek cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine yeniden güven oyu vermiştir. Terör örgütleri ile gizli açık iş tutanlara gönlünün kapalı olduğunu sandıkta göstermiştir” dedi.

“Sayın Kılıçdaroğlu bunu ispatlayamazsan namertsin”

Kemal Kılıçdaroğlu’nun TRT’de yaptığı konuşmasını hatırlatan Erdoğan, “Sayın Kılıçdaroğlu TRT’deki açıklamasında bizim terör örgütleri ile görüşmeler yaptığımızdan bahsediyor. Sayın Kılıçdaroğlu bunu ispatlayamazsan namertsin. Hukukun diliyle müddei iddiasını ispatlamakla mükelleftir. İspatlayamazsan namertsin. Biz terör örgütleri ile görüşme değil onları inlerinde vurmakla görevli olduk. Cudi’de bunları vurduk. Gabar’da bunları vurduk, hala bunları vurmaya devam ediyoruz. Sen ise Kandil’den talimat alarak bunların parlamentoda odalarına gidip bunlarla görüşmeler yapıyorsun. Bunlarla görüşmeler yapmak suretiyle beraber yol haritasını çiziyorsun.

Asla bizim terör örgütleri ile bir araya gelmemiz, kozmik odalarda toplantılar yapmamız söz konusu değildir. İspat sana aittir. Erdoğan’ı ve arkadaşlarının terörle mücadelede nerede olduğunu benim milletim bilir. Sen tam aksine sınır ötesinde teröristlere nasıl adımlar atılacağının görüşmelerini ne yazık ki şu anda dirsek dirseğe beraber yürüdüğün HDP ile yaptın. Nerede yaptın Meclis’teki odalarında yaptın. Bunu artık bütün medya ortaya koydu. Her şey açık ortada. Sen kalkıp da zaten akşam yalan sabah yalan hayatın bununla geçiyor, utanmadan bizi televizyona çağırıyorsun. Senin derdin başka, şöhret olmak istiyorsun. Sana yalan şöhretliği yeter, bunun dışında sana ayrıca bir şöhret minderi vermeye vaktimiz yok. Çünkü hayatları yalan üzerine kurulu olanlar, mesajı yanlış anlayıp bir anda bambaşka mecralara savrulmuş olsalar da milletimizin duruşu gayet açıktır” ifadelerini kullandı.

Ali Öztaylan, ‘Erdoğan’ın İzindeyiz’

YORUM YAP