DOLAR27,1662% 0.16
EURO28,9669% 0.2
STERLIN33,3050% -0.14
FRANG29,9757% 0.01
ALTIN1.683,62% 0,54
BITCOIN728.4720.474

KILIÇDAROĞLU: “SEN Kİ BİR DÜNYA LİDERİ, HERHALDE BAY KEMAL’DEN ÇEKİNMEZSİN”

Yayınlanma Tarihi :
KILIÇDAROĞLU: “SEN Kİ BİR DÜNYA LİDERİ, HERHALDE BAY KEMAL’DEN ÇEKİNMEZSİN”

Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu için TRT’de yaptığı propaganda konuşmasında; “Sen ki kendine reis dedirten, sen ki bir dünya lideri herhalde Bay Kemal’den çekinmezsin.”

Cumhurbaşkanı adaylarının propaganda konuşmaları TRT’de yayınlandı. Kılıçdaroğlu, konuşmasına, “Sevgili halkım, bugün çok değerli bir davet için karşınızdayım.” diyerek başladı.

Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu‘nun konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

“Artık yalnızca o ve ben varız. Sakın yanlış düşünmeyin. O parti bu parti yok. Artık sandıkta birbirine taban tabana zıt, iki farklı anlayış var. Şimdi tarafsızlığıyla dünyaya ün salmış TRT ekranlarından yüksek cesaretiyle gönüllere taht kurmuş bir kişiye sesleneceğim.”

ERDOĞAN’A: “GEL ÇEKİNME, ÇIK KARŞIMA”

“Erdoğan, sana devletin televizyonu TRT’den sesleniyorum. Gel, çekinme, ikimiz de er meydanına çıkalım. Devletin televizyonu TRT’de senin istediğin gazetecilerin sorularını yanıtlayalım. İstersen halk da soru sorsun, sen ki kendine ‘reis’ dedirten sen ki bir dünya lideri, herhalde Bay Kemal’den çekinmezsin. Çık karşıma ve milletimiz onun derdini bileni de, o dertleri kimin çözebileceğini de, bu vatanı kimin sevdiğini de görsün. Varsın kararını versin”.

“PKK’YLA MASAYA OTURAN KENDİSİ”

“Sevgili halkım, Erdoğan benim karşıma çıkmaya cesaret edemez. Çünkü o da çok iyi biliyor ki PKK’yla masaya oturan, gizli saklı müzakereler yürüten kendisidir. Kahraman ordumuza kumpas kuranlara yol veren kendisidir. Bir milletin namusu olan ordunun, kozmik odasını teröristlere açan kendisidir. 10 milyon düzensiz göçmeni bile isteye vatanımıza sokan kendisidir.”

“TRT SİZE GERÇEKLERİ GÖSTERMİYOR”

“Yabancılara el altından konut karşılığı vatandaşlık satan kendisidir. Milletin öz evladını mülteciye çeviren, bırak ev araba almayı kira bile ödeyemeyecek duruma düşüren kendisidir. O biliyor da maalesef TRT de bu gerçekleri size göstermiyor. Bu konuşmayı TRT istediği için değil, kanunen mecbur oldukları için yayınlıyorlar. Benim güzel halkım, görün, tanıyın. Bu vatanı ve bu milleti kimin sevdiğini bilin.”

MEVZULAR AÇIK MİKROFON’UN ÇOK KONUŞULAN BÖLÜMÜ YAYINDA

 

YORUM YAP