fbpx
DOLAR20,1551% 0.14
EURO21,6466% 0.07
STERLIN25,0901% 0.04
FRANG22,3152% 0.17
ALTIN1.256,35% -0,03
BITCOIN27.681,840.42

MİLLET İÇİN “İKİNCİ TURA” ÇALIŞIYORUZ

Yayınlanma Tarihi :
MİLLET İÇİN “İKİNCİ TURA” ÇALIŞIYORUZ

Millet İttifakı CHP İlçe Başkanı Ümit Bekir Barut ve İYİ Parti İlçe Başkanı Mehmet Güzel, seçim sonuçlarını değerlendirmek ve ikinci turda izlenecek seçim stratejisini belirlemek amacıyla çalışmaya devam edeceklerinin bilgisini verdi. Ayrıca İlçe Başkanları, Millet İttifakı olarak ülkenin bekası için daima çalışmaya devam edeceklerinin de vurguladı.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde ikinci tura kalan Recep Tayyip Erdoğan ve Kemal Kılıçdaroğlu arasındaki oy farkının yaklaşık 2 buçuk milyon olması nedeniyle sandığa 2’nci kez gidecek olan seçmenlerin kullanacakları oy büyük önem taşıyor. Konuya ilişkin açıklamada bulunan CHP İlçe Başkanı Ümit Bekir Barut “Görüldüğü üzere seçimin bir kazananı olmadığı için seçim ikinci tura kalmıştır. Kazanılmayan seçimlerde en büyük kazanç demokrasiye sadık kalarak oy veren insanların vicdanlarıdır. Sizlerin desteği ve güveni sayesinde Susurluk’ta Millet İttifakı olarak önde çıkmamızdan büyük mutluluk duyuyorum ve bize yaptığınız destekten dolayı sizlere sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

KİMSEYLE KAVGAMIZ YOK, BİRLİK İÇİNDE HAREKET EDECEĞİZ

Birlikte yol almanın güçlü olmak anlamına geldiğini vurgulayan Başkan Barut, bu seçimin bütün halkla birleşe birleşe kazanacağının altını çizdi. İkinci turda ki hedeflerini açıklayan Barut, “İlk işimiz daha yoğun bir çaba göstererek daha da fazla insanın kalplerini kazanmak ve desteğini almak olacak. Bu sayede seçimde kazanacak olanın yalızca bir partinin değil bütün Türk halkının olacağı gerçeğini unutmamalıyız. Bu nedenle sandıklarımıza sahip çıkarak hep birlikte kenetlenerek yolumuza devam etmeliyiz.” şeklinde konuştu. Millet İttifakı olarak desteklerini esirgemeyeceklerini belirten Başkan Barut, “Daha yapacak çok işimiz var ve kimseyle bir kavgamız yok. Tek amacımız milletimizin geleceğidir bu süreçte halkla beraber birbirimizi desteklemeye devam etmeliyiz.” dedi.

Millet İttifakı CHP İlçe Başkanı Ümit Bekir Barut ve İYİ Parti İlçe Başkanı Mehmet Güzel, seçim sonuçlarını değerlendirmek ve ikinci turda izlenecek seçim stratejisini belirlemek amacıyla çalışmaya devam edeceklerinin bilgisini verdi. Ayrıca İlçe Başkanları, Millet İttifakı olarak ülkenin bekası için daima çalışmaya devam edeceklerinin de vurguladı.

ASIL SEÇİM ŞİMDİ BAŞLADI, KAYBEDİLECEK OY YOK

Kimsenin karamsarlığa düşmemesi gerektiğini, ilk turun kaybedilmeyerek sadece ikinci tura kaldığını sözlerine ekleyen Barut, gerçek seçimin şimdi başladığını ve kaybedilecek tek bir oyun bile olmadığını vurguladı.
“Asıl görevimiz şimdi başlıyor, sandıklarımızın başında büyük bir coşkuyla nöbete devam edeceğiz.” diye konuşan Barut ayrıca şu ifadelere yer verdi; “Hep birlikte başaracağız hiçbir oy hiçbir seçmen hiçbir sandık asla yalnız değildir. Seçim süreci tabii ki farklı tercihleri beraberinde getirecektir ancak hepiniz aynı vatanın evlatları olarak bu tercihinizi yaparken birimize saygı göstermeli ayrıştırmamalı ve ülkemizin birliğine bütünlüğüne zarar verecek davranışlardan uzak durmalıyız. Bu duygularla beraber sizlere demokratik süreçte göstermiş olduğunuz kararlılık tercihini de oy kullanarak ülkemizin geleceğini katkı sağlama iradeniz için teşekkür ediyorum.”

MİLLET İTTİFAKI ADAYININ KAZANMASI İÇİN ÇALIŞACAĞIZ

İYİ Parti olarak Susurluk’ta hedeflenen ve beklenen oy oranlarına ulaşılamadığını belirten İYİ Parti İlçe Teşkilat Başkanı Mehmet Güzel ise, 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinin ülkeye ve millete hayırlı olması temennisinde bulundu.
İlk turda gerçekleştirilen seçimlerin Genel Merkez, il ve ilçe bazında geniş kapsamlı bir değerlendirmeye gireceğini belirten Güzel, “Sonuçlara göre Susurluk’ta oylarımızı yaklaşık olarak koruduğumuz gözleniyor, önümüzde ikinci tura kalmış hayati önemde bir Cumhurbaşkanlığı seçimi var. Teşkilatımızla birlikte motivasyonumuzu düşürmeden bu seçimleri Millet İttifakı adayının kazanması için çalışacağız ve bunu başarabileceğimizi düşünüyorum. Halkın iradesinin sandığa yansıdığı demokratik olgunlukla geçecek bir seçim diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

HABER: Sena Eğilmez

YSK ADIM ADIM AÇIKLADI!

YORUM YAP