fbpx
DOLAR20,0971% 0.64
EURO21,5743% 0.84
STERLIN24,9714% 0.25
FRANG22,2313% 0.7
ALTIN1.256,16% 0,50
BITCOIN27.650,050.328

Ümit Özdağ, Millet İttifakı’nda

Yayınlanma Tarihi :
Ümit Özdağ, Millet İttifakı’nda

Zafer Partisi Genel Merkezi’nde bir araya gelen Ümit Özdağ ve Kemal Kılıçdaroğlu anlaştı. Zafer Partisi, Millet İttifakı’na destek verecek. Anlaşmada 4’ncü Madde dikkat çekti.

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya gelen Ümit Özdağ, parti merkezinde bir süre görüştükten sonra kameralar karşısına geçerek birlikte açıklama yaptı.

Açıklamasında 1’nci tur propaganda sürecinde sürdürdüğü göçmen politikası üzerinden konuşan Özdağ, “Bir ülkede 13 milyon sığınmacı ile güvenliğini ve ekonomisini oturtamaz. Biz sığınmacıları vatanlarına göndermek istedik. Ancak medyada yer alamadık. 1’nci tur sonucunda gördük ki iki aday 28’inde yarış için tekrar Türk halkının önüne çıkacak.

Zafer Partisi olarak sayın Kılıçdaroğlu’nu ikinci turda destekleme kararı aldıklarını açıklayan Özdağ, “Değerli yurttaşlar eğer anne ve babalarınızdan aldığınız ülkeyi çocuklarınıza devretmeyi istiyorsanız, kızınız sokağa çıktığında endişe etmemek, oğlunuzu bakkala rahat göndermek istiyorsanız, sığınmacıları ülkelerine göndermek istiyorsanız Kılıçdaroğlu’na oy verin. Ülkenizin göçmenistan olmasını istemiyorsanız Kılıçdaroğlu’na oy verin” dedi.

Ümit Özdağ ve Kemal Kılıçdaroğlu görüşmesinde 7 maddelik bir protokol’de anlaşma sağlandığı ifade edildi.

 “Kayyum Atamaları Yapılmayacak, Yargı Karar Verecek “

Açıklama öncesinde Zafer Partisi ve CHP arasında imzalanan mutabakat metninin detayları ise ortaya çıktı. Taraflar arasında imzalanan metinde en çok dikkat çeken madde ise 4. madde oldu. Bu madde; “Devletin varlığı ve bütünlüğünü hedef alan başta  PKK, FETÖ ve İŞİD olmak üzere bu ve benzeri bütün terör örgütleri ile etkin ve kararlı mücadele edilecektir.”

“Terörle mücadele kapsamında terörle bağlantısı hukuki kanıtlarla sabit olan mahalli idare yöneticileri yerine devlet görevlileri ataması uygulamasına yargı kararı çerçevesinde devam edilecektir. (Kayyum Atamaları ) Terörle müzakere değil, mücadele edilecektir. Türkiye’nin milli ve üniter devlet yapısını hedef alan hiçbir siyasi ve hukuki düzenlemeye izin verilmeyecektir.”

” SİNAN OĞAN’DAN BEKLENEN AÇIKLAMA GELDİ “

YORUM YAP