fbpx
DOLAR28,9919% 0.23
EURO31,2252% -0.16
STERLIN36,3918% -0.22
FRANG32,9603% -0.25
ALTIN1.866,62% -1,07
BITCOIN1.282.5811.773

50 YAŞINDAN SONRA ÖĞRENDİ, EĞİTMEN OLDU

Yayınlanma Tarihi :
50 YAŞINDAN SONRA ÖĞRENDİ, EĞİTMEN OLDU

Burhaniye ilçesinde yaşayan ve üç çocuk annesi olan Olcay Narin, 50 yaşından sonra Punch kurslarına katılarak bu sanatı öğrenmiş ve şu anda eğitmenlik yapmaktadır. Narin, kursiyerleriyle birlikte ürettikleri ürünleri Edremit Atatürk Gençlik Merkezi’nde sergilemekte ve 10 yıldan beri iplerle resim yapma konusunda deneyimli olduklarını belirtmektedir.

Burhaniye de, ev hanımı Olcay Narin 10 yıl önce Burhaniye Halk Eğitimi Merkezinde katıldığı kurslarda Punch nakışı ile resim yapmayı öğrendi. Daha sonra da, Edremit Halk Eğitim Merkezinde kurs vermeye başlayan Narin, ilk kişisel Punch Sergisini de Edremit Belediyesi Atatürk Merkezinde açtı.

Portrelerden, çiçek, manzara ve hayvan resimlerine kadar onlarca tablo yapan Narin, kursiyerlerden bazılarının hazırladıkları tabloları satarak gelir sağladıklarını söyledi. Sergiyi ziyaret eden Buket Çavdar, “ Çok güzel sergi. Çok beğendim. Bende katılmayı çok istiyorum. Hatta, birazdan görüşme sağlayacağım.

Çok ince işler hepsi el emeği. Hepsi detaylı ve renkler, çizimler çok güzel. Çok beğendim” dedi. Usta öğretici Olcay Narin de, “ Punch usta öğreticiyim. 10 yıldır bununla uğraşıyorum. Aslında ev hanımıyım. Sonradan hobi olarak sonra meslek olarak gelişti bende. Uğraşa uğraşı çok güzel işler çıkardık arkadaşlarla birlikte. Punch öğrenmeye gelen kursiyerlerin kimisi ürünleri satarak gelir sağlıyorlar.

Öğrenen arkadaşlarımızdan çok satış yapanlar oldu. Punch yapmak çok güzel bir şey. Resmi iplerle yapıyoruz” diye konuştu. Kursiyerlerden Sevim Aktaş ise;” Daha önce de Punch ailesine katıldım. Ancak, ilk defa sergimiz oldu. Ben bunu hobi amaçlı yapıyorum.

Çocuklarıma yapıyorum. Baya da güzel şeylerde yaptım. Çok güzel şeyler oldu. Çok severek yapıyorum. Hayal ederek yapıyorum. Ortaya çok güzel şeyler çıkıyor” dedi.

KİTAP FUARINA GERİ SAYIM BAŞLADI

YORUM YAP