fbpx
DOLAR31,0708% 0.17
EURO33,6790% -0.05
STERLIN39,4560% 0.03
FRANG35,2677% 0.06
ALTIN2.032,57% 0,77
BITCOIN1.621.777-0.325

BEYAZ – MAVİ YARIŞI 26 TEMMUZ’A KALDI

Yayınlanma Tarihi : Google News
BEYAZ – MAVİ YARIŞI 26 TEMMUZ’A KALDI

CHP Susurluk ilçe kongresi öncesinde delege seçimlerini gerçekleştirmeye devam ediyor. Susurluk’ta erken saatlerde başlayan delege seçimleri hakkında, Ümit Bekir Barut‘un Mavi Listesinin önde gittiği ancak seçimin tamamlanmasının 26 Temmuz Çarşamba gününe kaldığı bilgisi paylaşıldı.

22 Temmuz cumartesi günü sabah saatlerinde gerçekleşen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) delege seçimini Ümit Bekir Barut ‘un Mavi Listesi önde tamamladı ancak Park Düğün Salonunda yapılan seçimlerde yarışan iki aday için de kazandı bilgisi verilemedi. 26 Temmuz çarşamba günü çoğunluğun sağlanamadığı 12 mahallelerde, tekrar bir seçim gerçekleşecek ve seçim sonuçlarına göre kazanan liste belli olacak. İlçe Başkan adaylarından biri aynı zamanda Susurluk Belediye Meclis Üyesi olan ve seçime beyaz liste ile katılan Murat Kula, diğer aday ise Serbest Muhasebeci mevcut CHP İlçe Başkanı Ümit Bekir Barut oldu.

“KİLİT TARİH 26 TEMMUZ’U BEKLEYECEĞİZ”

Yetkililer tarafından yapılan açıklamada, Karşıyaka Mahallesi haricinde delege sayısına bakıldığı zaman Mavi Liste’nin delege sayısı 14 Mahallede 55, Beyaz Liste’nin ise 12 mahallede 28 delege olarak sonuçlandı. Cumartesi günü kullanılan oylar arasında iki geçersiz oy sayılırken, kullanılan ve geçerli sayılan oylar doğrultusunda Mavi Liste’nin önde gittiği bilgisi verildi.
26’nda gerçekleştirilecek seçimlerle beraber ilçe başkanlık seçimlerinin tarihinin kesinleşeceğini belirten Barut, “Çarşamba günü ilçe kongre tarihi de netleşecektir. Ama Tahminlerimiz doğrultusunda ağustosun 22 ile 25 arasında gerçekleşebileceğini düşünüyoruz.” dedi.

“EL BİRLİĞİ İLE GELECEK SEÇİMLERE HAZIRLANACAĞIZ”

CHP içerisindeki demokratik bir birlikteliğin devam edeceğini, el birliği ile gelecek seçimlere hazırlanacaklarını dile getiren Barut, “Susurluk Delege seçiminin ve ilçe kongresinin hayırlı olmasını diliyorum. Bugün seçilen delegeler Pazar günü gerçekleşen seçimde ilçe başkanını seçecekler ve daha önceden gelen bir yönetim olarak, mavi listeye destek istedik ve desteklerinden dolayı herkese teşekkürlerimi iletiyorum. Sonuçlar her ne olursa olsun Susurluk ve ülke yararına olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

“BAŞARILI OLMAK İÇİN BİR ARADA OLMALIYIZ”

Kargaşayı engellemek adına çabaladıklarını belirten Barut, “Elimizden geldiğince Cumhuriyet Halk Partisini dört senedir en iyi şekilde düzenleyip topladığımızı, çalışan bir ekip olduğumuzu ve bu seçime ve seçim sonrasına kadar da devam etmesi gerektiğini vurguluyorum. Ortalığı kargaşaya bırakarak değil birlik ve beraberlik mücadelesi için emek veriyoruz. İnsanların mutlu olması için hepimizin başarılı olabilmesi için hepimizin bir arada olması lazım. Değişim, neye göre kime göre nasıl olur bilemiyoruz ama değişim olayı bundan sonra ki süreçlerdir.” dedi.

“DEĞİŞİMİ GÖREBİLMEMİZİN YOLU BEKLEMEKTEN GEÇİYOR”

Düşünmeden hareket etmenin yanlış olduğunu vurgulayan Başkan Barut, “Önce ilçe örgütünü seçecek bir delege oluşturmaya çalışıyoruz ve tabi ki ülkede ki değişim Susurluk ile bizlerinde istediği bir değişim ama genel başkanı ötelemek ve yanlış bir şekilde değişime sevk etmek bizeler için yanlış. Genel başkanımız ülkede 13 seneden beri mücadele veriyor ve hep beraber çalıştık. Onun ve bizlerinde sarf ettiği hizmetlerimiz var. Değişimin zamanı geldiğinde ülke çapında Türkiye’de tüm parti bireylerinde yapılacağına inanıyorum ama şuanda değişimi görebilmemizin yolu beklemekten geçiyor. Neyin ne olacağını kestiremiyoruz. Zaman gösterecektir. “ şeklinde konuştu.

“BİZ BURADAYIZ”