fbpx
DOLAR31,2277% 0.08
EURO33,9713% 0.24
STERLIN39,6481% 0.24
FRANG35,4950% -0.08
ALTIN2.038,85% -0,08
BITCOIN1.957.0835.779

İlk pancar teslim edildi

Yayınlanma Tarihi : Google News
İlk pancar teslim edildi

Susurluk ve bölge ekonomisine büyük katkılar sunan Susurluk Şeker Fabrikası’nda sezon açılıyor. 28 Eylül 2023 tarihinde başlayacak olan kampanya döneminde Susurluk Belediye Personeli tarafından üretilen şeker pancarı da işlenecek.

Susurluk Belediyesi ile Susurluk Şeker Fabrikası arasında imzalanan protokolün ardından belediyeye ait 60 dönüm araziye pancar ekimi yapıldı. Susurluk Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından ekilerek yetiştirilen pancarın ilk hasadı ise gerçekleştirilerek fabrikaya sevk edildi.

inde başlayacak olan kampanya döneminde Susurluk Belediye Personeli tarafından üretilen şeker pancarı da işlenecek.

İlk pancar teslim edildi

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney, ilçe ekonomisine büyük katkıları olan şeker fabrikasının verimliliğine katkı sağlamak ve bölge halkını pancar ekimine yönlendirmek maksadıyla bu yıl pancar ekimi gerçekleştirdiklerini söyledi. Güney açıklamasında, “Belediyemize ait 60 dönüm arazide pancar ekimi yaptık. Demirkapı ve Kepekler kırsal mahallemizde bulunan arazilerde ekimi yapılan şeker pancarının tüm bakımını ise Park Bahçeler Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz gerçekleştirdi. Yetiştirilen şeker pancarı ise hasat edilerek fabrikaya gönderildi. 28 Eylül’de başlayacak olan pancar alım kampanyası için 12 ton olan ilk sevkiyatımızı da fabrikaya gönderdik. Belediye olarak ektiğimiz 60 dönüm araziden yaklaşık 400 tan pancar rekoltesi bekliyoruz” dedi.

inde başlayacak olan kampanya döneminde Susurluk Belediye Personeli tarafından üretilen şeker pancarı da işlenecek.

İlk pancar teslim edildi

HABER: Sena Beyaz

Susurluk Belediyesi Zabıta Ekipleri okul kantinlerinde