fbpx
DOLAR28,9208% 0.08
EURO31,4850% -0.1
STERLIN36,7790% 0.63
FRANG33,2729% 0.81
ALTIN1.924,11% 1,83
BITCOIN1.120.0360.214

KORHAN BERZEG İÇİN 1 MİLYON TL ÖDÜL!

Yayınlanma Tarihi :
KORHAN BERZEG İÇİN 1 MİLYON TL ÖDÜL!

Balıkesir ilinin Gönen ilçesinde kaybolan ekonomist Korhan Berzeg’i arama çalışmaları halen devam ediyor. Toplamda 180 kilometrekarelik bir alanda 22 farklı mahallede Berzeg’i bulmak için yoğun bir çaba sarf ediliyor. Berzeg’i bulan kişiye 1 milyon lira ödül konuldu.

İstanbul’da yaşayan 83 yaşındaki ekonomist Korhan Berzeg, tatil için geldiği Gönen’de 17 Haziran’da eğitimli Doberman cinsi köpeği ‘Tina’ ile yürüyüşe çıktı. Ancak bu tarihten itibaren 50 gün geçmesine rağmen Korhan Berzeg halen bulunamadı. Berzeg’in eşi Angela Berzeg, eşini sağ olarak bulup ailesine teslim edene 1 milyon TL ödül vereceklerini ifade etti. Angela Berzeg, tüm Balıkesir’den ve Türkiye’den yardım istedi:

“Lütfen Korhan’ı bulmama yardım edin. Biz her zaman çok mutlu bir aileydik. Hiç kimseyle sorunumuz olmadı. Mutlu günlerimize tekrar dönmek istiyorum. Ailecek uyuyamıyoruz, yemiyoruz, içmiyoruz. Belirsizlik çok zor.”

“Onu tanıdığım ilk günden beri içinde hep Türkiye’ye dönme isteği vardı. O, Türkiye’ye hizmet etmek istiyordu. Biz Washington ve Suudi Arabistan’da yaşadık. Sonra da Türkiye’ye geldik. Onun Türkiye sevgisi aileye duyulan özlem değildi tamamen ideolojikti. İdeolojileri arasında Türkiye’ye fayda sağlamak vardı her zaman.”

15 YILDAN BERİ HER YAZ GÖNEN’DEYDİ

Gönen’de bulunan kerpiçten yapılmış aile mirası evini yıllar içinde restore eden Korhan Berzeg, 15 yıldan beri yaz aylarını burada geçiriyordu. Angela Berzeg; “Korhan, Armutlu’ya, o köye aşıktı. 17 Haziran’da yürüyüşe çıktı ve 49 gündür hiçbir iz yok kocamdan. Korhan’ın herhangi bir hastalığı yoktu. Dinç ve sağlıklıydı. Zaman zaman unutkanlık yaşardı, yaşının getirdiği bir şey.”

Öte yandan, Korhan Berzeg’in kaybolmasına yönelik açılan soruşturmanın Bandırma Adliyesi’ne bağlı Gönen Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülüyor.

Kaynak: Sabah

“ASIL ZAMMI SEÇİMDEN SONRA GÖRECEKSİNİZ”

YORUM YAP