fbpx
DOLAR31,0240% 0.05
EURO33,7016% 0.27
STERLIN39,2561% 0.08
FRANG35,3069% 0.14
ALTIN2.021,07% 0,14
BITCOIN1.618.345-0.827

METEOROLOJİ’DEN SARI KODLU UYARI!

Yayınlanma Tarihi : Google News
METEOROLOJİ’DEN SARI KODLU UYARI!

Meteoroloji, 8 Haziran’da hava durumu raporunu paylaştı. İç Ege, Kırıkkale çevresi ve Ankara’nın güneyi ile Balıkesir, Bursa ve Bilecik illerinin güney kesimlerinde yerel olarak kuvvetli sağanak yağış ve gök gürültülü sağanak bekleniyor. Bu bölgeler için sarı kodlu uyarı yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinde parçalı ve yer yer çok bulutlu bir hava bekleniyor. Marmara’nın doğusu, Ege, Batı Akdeniz’in batısı, Doğu Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu bölgesi (Sivas ve Karaman hariç), Batı Karadeniz’in batısı ile Balıkesir çevreleri ve Karaman’ın batısında sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor.

Yağışların İç Ege (İzmir’in iç ve kuzeyi, Manisa, Aydın, Kütahya, Denizli, Uşak, Afyonkarahisar, Muğla’nın iç kesimleri), Kırıkkale çevreleri, Ankara’nın güneyi ile Balıkesir, Bursa ve Bilecik illerinin güney kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Batı kesimlerde 3 ila 6 derece azalacağı, iç ve doğu bölgelerde 2 ila 4 derece artacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: İç Ege (İzmir’in iç ve kuzeyi, Manisa, Aydın, Kütahya, Denizli, Uşak, Afyonkarahisar, Muğla’nın iç kesimleri), Kırıkkale çevreleri ile Ankara’nın güneyi, Balıkesir, Bursa ve Bilecik illerinin güney kesimlerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

SARI KODLA UYARI: Afyonkarahisar, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bursa, Denizli, İzmir, Kütahya, Manisa, Muğla,Uşak

MARMARA BÖLGESİ HAVA DURUMU

Parçalı ve çok bulutlu, Doğusu ile Balıkesir çevrelerinin kısa süreli ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Bursa, Bilecik ve Balıkesir’in güney kesimlerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.