fbpx
DOLAR28,9919% 0.23
EURO31,2252% -0.16
STERLIN36,3918% -0.22
FRANG32,9603% -0.25
ALTIN1.866,62% -1,07
BITCOIN1.284.7782.124

YÜZME BİLMEYEN ÇOCUK KALMAYACAK

Yayınlanma Tarihi :
YÜZME BİLMEYEN ÇOCUK KALMAYACAK

Bigadiç ilçesinin lider ismi olan Belediye Başkanı İsmail Avcu, genç nesillere yüzme olanakları sunabilmek adına ilçenin farklı bölgelerine açık ve kapalı olimpik yüzme havuzları inşa etti. Bigadiç Belediyesi, halkın bu ihtiyacını karşılamak amacıyla Gençlik ve Kültür Merkezi çatısı altında Kapalı Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nu faaliyete geçirdi. Bu sayede, çocuklar ve gençler yüzme deneyimini yaşayarak spor yapmanın tadını çıkarıyorlar.

Avcu: “İlçemizi havuzlarla donattık”

Gençlik Merkezinde Bigadiç Belediyesi tarafından yapılan olimpik yüzme havuzunun açılışında konuşan Belediye Başkanı İsmail Avcu, “Yüzme bilmeyen kalmasın dedik ve bunu sözde bırakmayarak önce Hisarköy Termal Tesislerimizde açık ve kapalı yüzme havuzumu hizmete sunduk, ardından yarı olimpik açık yüzme havuzumuzu 1071

Dönüm Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nde halkımızın hizmete sunduk, şimdi de Bigadiç Belediyesi Gençlik ve Kültür Merkezi’mizde Kapalı Yarı Olimpik Yüzme Havuzumuzu çocuklarımızın ve halkımızın hizmetine sunarak 7’den 77’ye ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ projelerini genişlettik.

Yüzme havuzlarımız gençlerin ücretsiz ve hijyenik şartlarda uzman eğitmenler eşliğinde yüzme dersi almasına imkan sağlıyor. Gençlerimizin sosyal hayata katılmalarına imkan sağlamak, ilçedeki spor dallarının geniş kitlelere yayılması, çocuk ve gençlere sporu sevdirerek sporla tanışmalarını sağlamak, Türk sporu ve gençlerimiz için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz’’ dedi.

Yüzme antrenörleri ve cankurtaran eşliğinde havuza girerek yüzüp eğlenerek havuzun keyfini çıkardığı Bigadiç Belediyesi Gençlik ve Kültür Merkezi Kapalı Yarı Olimpik Yüzme Havuzunun hizmete sunulmasına İlçe Kaymakamı Mehmet Halis Aydın, Belediye Başkanı İsmail Avcu, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Ali Akyüz, İlçe Emniyet Müdürü Faik Karabaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bekdüz, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Bayram Şen Yavuz,

İlçe Tarım ve Orman Müdürü Tezcan Koç, Belediye Başkan Yardımcıları Süleyman Saran, İsmail Akgün, Tuncay Yıldız, AK Parti İlçe Başkanı Neşet Akbıyık, MHP İlçe Başkanı Selçuk Öke, AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Raşit Macan, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Esra Bayraktar Önder, Belediye Meclis Üyeleri, mahalle muhtarları, STK Temsilcileri, Oda Başkanları ve yüzme kurslarına kayıtlarını yaptıran 300’e yakın 5-16 yaş grubu çocuklar aileleri ile birlikte katıldı.

Ayvalık Körfez Yörükler Derneği Sorunları Çözmek İçin Bir Arada

YORUM YAP